"Zawidów dla Ukrainy" - relacja

Słoneczna i piękna pogoda, wspaniali artyści, kiermasz pełen rozmaitości i szczytny cel… tak rozpoczęliśmy majówkę w Zawidowie…

1 - go maja zawidowski rynek zamienił się w wielki rodzinny piknik, a to za sprawą koncertu charytatywnego „Zawidów dla Ukrainy”. Na mieszkańców czekało sporo atrakcji… Na scenie znakomici artyści, a wokół kiermasz oraz kącik dla najmłodszych.

Koncert rozpoczął występ naszego zespołu Jarzębina w repertuarze pieśni kresowych i folkowych. Zachwycona publiczność od pierwszych taktów ochoczo włączyła się do wspólnego śpiewania. Następnie na scenie wystąpiła zawidowianka Ernestyna Adamowicz ze składanką różnych stylów muzycznych, a dopełnieniem jej pięknego wokalu były pokazy taneczne w wykonaniu dziewcząt z Inna Show. Creme de la creme naszego wydarzenia to występ Zespołu Kameralnego Klassik Modern, który zaprezentował specjalny program na tę okoliczność pn. „Modlitwa za Ukrainę”. W przepięknych aranżacjach lidera formacji Romana Samostrokova, muzycy wykonali m. in. "Wiosnę" Antonio Vivaldiego, „Matko moja ja wiem” Andrija Małyszko, Polonez a-moll „Pożegnanie Ojczyzny” Michała Ogińskiego czy popularną Kołomyjkę. Na zakończenie usłyszeliśmy hymn państwowy Ukrainy, zagrany i zaśpiewany na żywo zrobił olbrzymie wrażenie na publiczności! W obecnych czasach był to niezwykle wzruszający i symboliczny moment...

Koncert poprowadził Konrad Tkaczyk, Dyrektor Ośrodka Kultury w Zawidowie oraz Yana Mazuryk, Ukrainka mieszkająca w naszym mieście.

Oprócz występów na scenie przygotowaliśmy kącik dla najmłodszych. Dmuchany zamek, kolorowanki, malowanie buziek, kolorowe warkoczyki, bańki mydlane, maskotki z którymi młodsi i nie tylko chętnie robili pamiątkowe zdjęcia.

Tego dnia ważny był cel koncertu, czyli zbiórka dla obywateli Ukrainy zamieszkujący teren naszego miasta. Dlatego w naszym kiermaszu rozmaitości było mnóstwo pyszności: domowe ciasta, kawa, barszcz ukraiński, pajda chleba ze smalcem i ogórkiem, czebureki, gofry, wata cukrowa, koktajl bananowy. Dodatkowo gadżety miasta anioła, zapachowe świece, bransoletki i domowe przetwory. Dzięki Państwa hojności i wsparciu udało nam się zebrać 5057,70 zł. Za co serdecznie Wszystkim dziękujemy!

Tego dnia mieliśmy ręce pełne roboty, ale wsparcie i pomoc które otrzymaliśmy było bezcenne… Serdeczne podziękowania kierujemy do Burmistrza Miasta Zawidów Pana Roberta Łężnego. Dziękujemy wszystkim którzy upiekli pyszne ciasta, a wolontariuszom za pomoc w ich wydawaniu.

Ponadto dziękujemy:

- Panie z Klubu Seniora

- Strażacy OSP Zawidów

- Harcerze „Kocia Skała” i „Aurora”

- Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych

- Pizzerii La Sorpresa

- Natka Bar - Iwona Ptak

- Agencja Artystyczna Adagio – Adam Domino

- Pro-Staff Animacja - Karolina Lange

- Eteryczna - Sylwia Barnuś

- Caritas Zawidów

- Zespół Inna Show – Inna Błaszczyk

- Zespół Jarzębina

- Ernestyna Adamowicz

- Zespół Kameralny Klassik Modern

- Monika i Artur Rokiccy, Patrycja Sareło, Kasia Nadolna, Renata Bednarczyk, Martyna Wochniak, Pola Krusche, Yana Mazuryk i Natalia. Artur Franczuk, Rafał Niedzielski, Adam Nadolny, Gabriel Nadolny, Alan Nadolny, Robert Gruszecki.

 

Pełna galeria zdjęć dostępna pod linkiem: http://www.okzawidow.pl/galeria/g/zawidow-dla-ukrainy-koncert-charytatywny


Licznik odwiedzin: 708136